Współzawodnictwo Sportowe szkół miasta lublin

Puchary i gratulacje dla najlepszych

Podsumowaliśmy wyjątkową edycję Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Lublin 2019/2020. Wszystko rozpoczęło się 24 września 2019 roku sztafetowymi biegami przełajowymi. W kolejnych tygodniach uczniowie lubelskich szkół reprezentujący wszystkie poziomy kształcenia, spotykali się na boiskach, w halach, na basenie i na stadionie, by walczyć o punkty i medale dla swoich drużyn. Tradycyjnie byliśmy gotowi organizacyjnie na sportową rywalizację i wielkie emocje. Nic nie zapowiadało trudności jakie nas czekały. Niestety, z powodu pandemii COVID-19 na początku marca br. podjęto decyzję o zwieszeniu rozgrywek, a 14 kwietnia zadecydowano o zakończeniu rozgrywek na etapie z marca i na tej podstawie sporządzono klasyfikację końcową.

W czwartek, 24 września br. w Ratuszu zostało zorganizowane spotkanie z przedstawicielami i zawodnikami zwycięskich szkół. Mistrzowskie placówki reprezentowali: Beata Jezierska, Marian Klimczak, Adam Prus, Marek Krukowski, Mirosław Wójcik, Ewa Barszcz, Małgorzata Adamczyk, Kamil Dąbrowski i Stanisław Stoń. Gratulacje i puchary za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wręczyła zebranym Beata Stepaniuk-Kuśmierzak – Zastępca Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, która podziękowała wszystkim za motywację i zaangażowanie w tym trudnym dla sportu czasie. Dodatkowo, w czerwcu wyróżnienia w postaci voucherów o wartości 1500 zł otrzymali zdobywcy I miejsca na każdym poziomie kształcenia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy najlepszym i życzymy kolejnych wspaniałych osiągnięć!​

Klasyfikacja końcowa 2019/2020

Igrzyska Dzieci dziewcząt
1. Szkoła Podstawowa nr 38

2. Szkoła Podstawowa nr 16

3. Szkoła Podstawowa nr 23

Igrzyska Dzieci chłopców
1. Szkoła Podstawowa nr 16

2. Szkoła Podstawowa nr 38

3. Szkoła Podstawowa nr 23

Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt
1. Szkoła Podstawowa nr 23

2. Szkoła Podstawowa nr 16

3. Szkoła Podstawowa nr 51

Igrzyska Młodzieży Szkolnej chłopców
1. Szkoła Podstawowa nr 16

2. Szkoła Podstawowa nr 23

3. Szkoła Podstawowa nr 51

Licealiada dziewcząt
1. V Liceum Ogólnokształcące

2. III Liceum Ogólnokształcące

3. Zespół Szkół Nr 5

Licealiada chłopców
1. V Liceum Ogólnokształcące

2. Zespół Szkół Elektronicznych

3. I Liceum Ogólnokształcące

Współzawodnictwo Sportowe Szkół Miasta Lublin organizowane jest na trzech poziomach kształcenia: Igrzyska Dzieci (rocznik 2007 i młodsi), Igrzyska Młodzieży Szkolnej (rocznik 2005-2006) i Licealiada (rocznik 2000 i młodsi). W roku szkolnym 2019/2020 rywalizowało ponad 4500 zawodników. Dziewczęta i chłopcy wzięli udział między innymi w następujących dyscyplinach sportowych: badmintonie drużynowym, sztafetowych biegach przełajowych, koszykówce, siatkówce, minisiatkówce „3” i „4”, piłce nożnej, piłce ręcznej, pływaniu indywidualnym i sztafetowym, rugby TAG, szachach indywidualnych i drużynowych, tenisie stołowym indywidualnym i drużynowym.

Aktualności

Skip to content